Dokončené rekonstrukce

DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU CEJL 75 a 77

Dokončeno: 2021

Společnou rekonstrukcí procházejí dva řadové pavlačové domy se společným dvorem, které budou tvořit jeden celek. Vznikne zde celkem 37 bytů pro seniory, z toho 6 bezbariérových a další 3 s bezbariérovou koupelnou. V přízemí budou prostory pro komerční využití, společenské zázemí pečovatelského domu, prostory pečovatelské služby. Jak podat žádost?

SENIORSKÉ BYDLENÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA POD JEDNOU STŘECHOU POD NEMOCNICÍ 25

Dokončeno: 2021

Pilotní projekt spojit do jedné budovy dostupné 16 bytů pro seniory a mateřskou školu. Děti oživí prostředí pro seniory, kteří jim zase budou moci předávat své zkušenosti. Zahrada bude rozdělená na část pro mateřskou školu s herními prvky a na odpočinkovou část s altánem pro dům s pečovatelskou službou. Jak podat žádost?

BYTOVÝ DŮM MOSTECKÁ 12

Dokončeno: 2020

Dříve neobývaný dům byl v havarijním stavu. Díky kompletní rekonstrukci a přístavbě se podařilo nabídnout 20 modernizovaných bytů, včetně bezbariérových a startovacích. Ve dvorní části vznikla odpočinková zóna pro obyvatele domu. Jak podat žádost?

BYTOVÝ DŮM PODNÁSEPNÍ 2

Plánované dokončení: 2020

Celková rekonstrukce čtyřpodlažního domu. Původní byty se změní na novou dispozici menších bytů a v pátém patře vzniknou nové byty a jeden ateliér. Vznikne 22 bytů, z toho 10 sociálních a 12 startovacích. Jak podat žádost?

BYTOVÝ DŮM KOBLIŽNÁ 10

Dokončeno: 2019

Rekonstrukce velkometrážních bytů v historickém domě, který je kulturní památkou. Donedávna zde probíhala výuka středního odborného učiliště, ale celkovou rekonstrukcí domu se byty vrátily ke svému původnímu účelu – bydlení. Městské byty zde slouží pro sdílené bydlení zdravotníků a nyní jsou obsazeny zdravotními sestrami z Fakultní nemocnice u sv. Anny. Jak podat žádost?

BYTOVÝ DŮM ZÁMEČNICKÁ 2 (2. NP + 5. NP)

Dokončeno: 2019

Činžovní dům z počátku 20. století je na seznamu kulturních památek České republiky a nachází se v historickém centru města. V první fázi rekonstrukce v roce 2016 jsme nebytové prostory ve druhém patře upravili na sdílené bydlení pro 11 seniorů. Vznikl jeden společný byt se sedmi jednolůžkovými a
dvěma dvoulůžkovými pokoji. Je zde také velký obytný prostor s TV koutem, jídelnou a kuchyňskou linkou. Prostory doplňuje klidová společenská místnost.

V roce 2019 jsme na tento úspěšný projekt navázali a v 5. NP téhož domu zrekonstruovali další čtyři byty na sdílené bydlení pro 15–18 seniorů. Jak podat žádost?

Probíhající rekonstrukce

BYTOVÝ DŮM PLYNÁRENSKÁ 8

Plánované dokončení 2021

Kompletní rekonstrukce a půdní nástavba, celkově 15 bytů. Jak podat žádost?

BYTOVÝ DŮM VLHKÁ 22

Plánované dokončení: 2021

Po rekonstrukci vznikne v bytovém domě 17 bytů o velikosti 1+kk až 3+kk. Součástí je také sadová úprava dvora. Jak podat žádost?

BYTOVÝ DŮM KŘENOVÁ 76

Plánované dokončení: 2021

Stavba z 2. pol. 19. stol. původně sloužila jako celnice, později byla využívána jako bytový dům. Protože se tato stavba dochovala jako jedna z mála svého druhu, rozhodlo se město pro rekonstrukci z původního zcela vybydleného stavu. Vznikne zde celkem 7 startovacích bytů a kavárna. Jak podat žádost?

Další rekonstrukce se připravují. Například rekonstrukce bytových domů Křenová 47 a Vranovská 1a.